💻CONDITION MANAGER

Condition Manager для TradingView

CONDITION MANAGER - це ключовий модуль комплексу, який дозволяє вам майстерно поєднувати різноманітні зовнішні індикатори для формування торговельних сигналів або обчислення констант. Завдяки його потужності, ви можете побудувати більшість своїх торговельних стратегій, використовуючи лише CONDITION MANAGER, немов це ваш швейцарський армійський ніж у світі трейдингу.

Блоки модуля:

Загальний опис індикатора

CONDITION MANAGER - справжній помічник для трейдера, який хоче самостійно керувати своїми торговими стратегіями. Він дозволяє вибрати необхідні дані для аналізу, такі як ціни на акції, обсяги торгів чи показники з інших індикаторів. На базі цих даних можна створити правила (RULE), що будуть основою стратегії.

Кожне правило можна налаштувати за допомогою математичних розрахунків, логічних умов і спеціальних функцій для зведення даних. Це дозволяє точно аналізувати ситуацію на ринку і приймати продумані рішення.

Для більш складних стратегій, правила можна групувати (GROUP). Маємо чотири групи, кожна з яких може містити набір правил, об'єднаних логічними операторами "І" (AND) або "АБО" (OR). Групи також можна сполучати між собою за тими ж принципами, створюючи складні комбінації умов.

Коли всі умови перевірені і вони відповідають заданим критеріям, індикатор може відправити сигнал до зовнішньої системи. Такий сигнал може містити текстове повідомлення, яке формується зі стандартних змінних TradingView і спеціальних змінних створенних на значеннях з правил та констант.

Щодо констант (CONSTANT), індикатор надає чотири спеціальні змінні з числовими значеннями, які можна використовувати для передачі параметрів у стратегію або як змінні в сповіщеннях. Ці константи можуть мати як стале значення, так і динамічне, що змінюється з часом, що робить їх корисними для адаптації стратегії до змін на ринку, наприклад, коли ціна досягає верхньої межі Боллінджерових каналів.

В результаті, цей індикатор дає можливість трейдерам створювати індивідуальні торгові стратегії будь-якої складності, використовуючи різноманітні дані та умови, і легко інтегрувати їх з зовнішніми автоматизованими торговельними системами.

Підказка У кожному індикаторі вгорі є поле DESCRIPTION, де можна написати будь-який текст, який допоможе промаркувати цей індикатор на графіку TradingView

1. RULE - правила

Цей блок допомагає трейдерам вибирати різні типи торговельних даних, наприклад ціну акцій, обсяг продажів або показники інших індикаторів. На основі цих даних можна створювати спеціальні правила (RULE), які будуть керувати вашою торговельною стратегією.

У кожному такому правилі ви можете застосовувати математичні обчислення, використовувати логічні умови та комбінувати дані за допомогою функцій-агрегаторів для більш точного аналізу та прийняття рішень у торгівлі.

Опис полів:

N
Назва
Дія

1

Перемикач

Вмикає та вимикає це правило.

2

Вибір групи

Група правил до якої належить саме це правило.

3

Джерело даних 1: S1_1

Звідки брати данні для формування умови.

4

Вказівник джерела чи функція агрегатор

Вказує на те, яке джерело ми беремо для аналізу без модифікації (S1_1 або S1_2), чи яку функцію ми будемо виконувати для модифікації джерела S1_1

5

Ручний ввід або параметр для функції: S1_2

Можна ввести значення з яким будуть порівнюватись інші джерела в правилі, або задати параметри для вибраної функції в п.4.

6

Умова

Операція зрівняння двох джерел даних

7

Джерело даних 2: S2_1

Звідки брати данні для формування умови.

8

Вказівник джерела чи функція агрегатор

Вказує на те, яке джерело ми беремо для аналізу без модифікації (S2_1 або S2_2), чи яку функцію ми будемо виконувати для модифікації джерела S2_1

9

Ручний ввід або параметр для функції: S2_2

Можна ввести значення з яким будуть порівнюватись інші джерела в правилі, або задати параметри для вибраної функції в п. 8.

Джерело даних:

Це поле для вибору джерела даних, яке буде використане в правилі. Це може бути будь-яка ціна чи індикатор.

Вказівник джерела чи функція агрегатор:

Це поле вказує яке з полів даних необхідно використовувати для наступного кроку правила, або яку функцію-агрегатор необхідно виконати над S1_1 / S2_1 з параметрами S1_2 / S2_2.

Вибір
Опис

📈

Отримати значення вибраного джерела S1_1 чи S2_1 без обробки (з лівого поля).

✒️

Отримати введене користувачем значення (з правого поля).

✒️ BAR_VALUE

Отримати попереднє значення:

Виберіть джерело, наприклад S1_1 чи S2_1, у лівому полі, та вкажіть кількість барів назад, у правому полі. Якщо обрати "close" і ввести "1", ви отримаєте ціну закриття одного бару назад.

✒️ MAX_BARS

Отримати максимальне значення в минулому: Виберіть джерело, наприклад S1_1 чи S2_1, у лівому полі, та вкажіть кількість барів назад, у правому полі. Щоб знайти найвищу ціну за певний період, виберіть джерело, наприклад "high", та кількість минулих барів, скажімо "5". Таким чином, ви побачите найвищу ціну за останні 5 барів (без врахування текучого).

✒️ MIN_BARS

Отримати мінімального значення в минулому: Виберіть джерело, наприклад S1_1 чи S1_2, у лівому полі, та вкажіть кількість барів назад, у правому полі. Щоб знайти найнижчу ціну за певний період, виберіть джерело, наприклад "low", та кількість минулих барів, скажімо "20". Таким чином, ви побачите найнижчу ціну за останні 20 барів (без врахування текучого).

✒️ SUM_BARS

Отримати суму значень в минулому: Виберіть джерело, наприклад S1_1 чи S2_1, у лівому полі, та вкажіть кількість барів назад, у правому полі. Щоб знайти сумарний обʼєм за певний період, виберіть джерело, наприклад "volume", та кількість минулих барів, скажімо "24". Таким чином, ви побачите сумарний обʼєм за останні 24 бара (без врахування текучого).

✒️ AVG_BARS

Отримати середнє значення в минулому: Виберіть джерело, наприклад S1_1 чи S2_1, у лівому полі, та вкажіть кількість барів назад, у правому полі. Щоб знайти середнє значення за певний період, виберіть джерело, наприклад "volume", та кількість минулих барів, скажімо "24". Таким чином, ви побачите сумарний обʼєм за останні 24 бара (без врахування текучого).

✒️ SMA

✒️ EMA

✒️ HMA

✒️ RMA

✒️ SSMA

✒️ ATR

✒️ NATR

Normalized Average True Range (NATR) у відсотках. Це нормалізований ATR, що означає, що він відображає ATR у відсотках, а не абсолютну ціну. Наприклад, значення 1 вказує на істинний діапазон в 1% за цей період. Цей індикатор створює ковзне середнє значення волатильності продукту за період.

✒️ RSI

✒️ STOCH

✒️ PRICE_ANGLE

Розрахунок % зміни ціни за період в барах. Рахується як % відхилення від Low ціни на початку періоду та High ціни на кінці періоду.

✒️ Z-SCORE

Z-Score показує відносне відхилення ціни від її середнього значення.

✒️ HURST

HURST - Проста експонента Герста.

Допомагає виявити розворот тренда/ринку. Значення від 0,5 до 1 - ринок перебуває в тренді Значення від 0 до 0,5 - ринок схильний до середньої реверсії (флет).

⤴️ CONSTANT_1 ⤴️ ... ⤴️ CONSTANT_6 ⤴️

Таким чином після виконання цих дій ми отримаємо вихідне значення для перевірки умови правила (верхнє значення - S1 та нижнє значення S2)

Умова:

Це поле задає умову чи дію по яких ми будемо визначати виконання правила.

Умова
Опис

LOWER

S1 менше за S2

GREATER

S1 більше за S2

EQUAL

S1 дорівнює S2

NOT EQUAL

S1 не дорівнює S2

CROSSING

S1 перетнулась з S2

CROSSING OVER

S1 перетинає S2 зверху, коли її поточне значення стає вищим за S2 після того, як раніше було нижчим або рівним S2.

CROSSING UNDER

S1 перетинає S2 знизу, коли її поточне значення стає меншим за S2 після того, як до цього було вищим або рівним S2.

2. GROUP - група правил

Група правил (GROUP) - це як список інструкцій для програми, що кажуть їй, що робити в певних ситуаціях. Ці інструкції можуть бути легкими, як "купуй, коли ціна вища за минулий максимум", або складними з багатьма деталями. У користувача є можливість вибрати чотири такі групи правил: G1, G2, G3, G4.

Уявіть, що ви готуєте обід і маєте рецепти (правила) для салату та супу. Якщо ви використовуєте "І" (AND), то потрібно приготувати і салат, і суп, щоб обід був готовий. Але якщо ви використовуєте "АБО" (OR), то достатньо приготувати хоча б одне з них.

Так само і в торгівлі: якщо ви хочете, щоб умови працювали разом ("І"), всі вони повинні відбутися, щоб виконати дію. Якщо ж ви встановлюєте "АБО", то достатньо, щоб сталася хоча б одна умова, і система вже може діяти.

Це дає трейдерам можливість створювати стратегії з різними "сценаріями", експериментуючи з різними наборами правил, щоб побачити, які з них працюють найкраще.

У програмі є спеціальне місце, де можна налаштувати, як правила в групі будуть взаємодіяти між собою:

3. Обʼєднання груп

Групи правил (G1, G2, G3, G4) можуть бути обʼєднані між собою по тій самій логіці, що й правила в групі (AND або OR).

Уявіть собі групи правил як окремі команди великої футбольної ліги. Кожна команда має свою стратегію та тактику, але коли приходить час для чемпіонату, вони об'єднуються за допомогою "І" (AND) чи "АБО" (OR), щоб досягти спільної мети – перемоги на ринку.

Якщо ви використовуєте оператор "І" (AND) для об'єднання груп, це означає, що умови всіх груп повинні бути виконані одночасно, щоб активувати сигнал. Це немов всі команди мають виграти свої матчі, щоб трейд був здійснений. Висока стратегічна гра, де все має зійтися ідеально!

Але якщо ви об'єднуєте групи через "АБО" (OR), то виконання хоча б однієї групи правил достатньо для активації сигналу. Тобто, якщо хоч одна команда перемагає, ви отримуєте зелене світло для трейду. Це додає гнучкості, адже дозволяє реагувати швидше на зміни умов ринку.

Такий підхід дозволяє складати більш гнучкі та адаптивні стратегії, які можуть реагувати на різні сценарії ринкової поведінки, використовуючи комбінації різних груп правил. Це як мати не одного, а кілька тренерів, кожен з яких пропонує свій план на гру, а ви обираєте найкращий варіант для атаки або захисту ваших інвестицій.

4. Константи

ВАЖЛИВО

У блоку констант всі обчислення виконуються послідовно, одне за одним, починаючи зверху і спускаючись вниз. Не важливо, чи це множення чи ділення – немає жодних "першочергових" операцій, все йде по черзі, як у списку покупок: спочатку купуємо хліб, потім молоко, і тільки після цього – шоколад.

Розʼяснення:

TakeProfit: close + 1.5 * ATR

потрібно рахувати таким чином:

ATR * 1.5 + close

спочатку проводиться множення і до результату додається ціна закриття

Розʼяснення:

StopLoss:

low - 1.5 * ATR

необхідно рахувати таким чином:

ATR * (-1.5) + low

спочатку проводиться множення для отримання негативного значення і до результату додається мінімальна ціну

Константа - це як калькулятор, що дозволяє з'єднувати різні дані, наприклад ціни і показники індикаторів, і робити з ними прості математичні операції, як-от додавання чи множення. Ви можете використовувати константу, щоб автоматично обраховувати важливі торговельні параметри, такі як ціна для взяття прибутку (TakeProfit) або ліміт збитків (StopLoss).

Константа (малюнок нижче) має 3 блока джерел даних (або вводу значень користувача) що мають таку саму логіку як і в блоці правил (RULE) і так само вмикається та вимикається (блок 1). Між цими блоками можна провести математичні операції: сумування (✚), віднімання (➖), модуль різниці ([]), множення (✖️) та ділення (➗) (блоки 2, 3). Додатковий режим 'NONE' вказує на те, що не потрібно включати наступне джерело даних у ланцюг обчислень. Якщо ми продовжимо нашу аналогію з кулінарією, то це ніби вирішити не додавати сіль до страви – просто ігноруємо цей інгредієнт.

Уявіть, що ви хочете встановити ціну TakeProfit на основі поточної ціни закриття плюс півтора рази більше значення ATR (Average True Range - середнього істинного діапазону). Для цього вам просто треба взяти останню ціну закриття (S3), додати до неї результат множення ATR (S1) на 1.5 (S2), і отримаєте вашу ціну TakeProfit ( close (S3) + ATR (S1) * 1.5 (S2) )

5. Сповіщення

Сповіщення - це вбудована можливість TradingView яку ми розширюємо додатковим функціоналом.

Сповіщення TradingView - це моментальні повідомлення, які ви отримуєте, коли ситуація на ринку відповідає заданим вами умовам. Наприклад, "Ціна акцій Apple піднялася вище 150$". Усі користувачі можуть отримувати спливаючі повідомлення, звукові сигнали, email-по-SMS, а також push-повідомлення, які надсилаються на телефон. Користувачі з підписками TradingView Essential, Plus і Premium також можуть отримувати Webbhook повідомлення під час спрацьовування сповіщень.

В блоці 'ALERT' потрібно задати текст шаблона сповіщення яке буде відправлятись та частоту його відправки.

Частота відправлення
Опис

ALL

Відправляйте сповіщення кожного разу, коли вони активуються, але будьте обережні. Якщо це трапляється занадто часто, TradingView може вимкнути ваші сповіщення.

ONCE_PER_BAR

Надсилати сповіщення лише один раз для кожного бару, коли умова вперше виконується. Якщо сповіщення вже відіслане, нове з'явиться тільки на наступному барі.

ONCE_PER_CLOSE_BAR

Надсилати сповіщення тільки на закритті бара, незалежно від кількості виконань умов протягом цього бару.

Ви можете доповнити стандартні змінні для повідомлень на TradingView своїми, які створюєте у блоках "Правила" (RULE) та "Константи" (CONSTANT).

Змінна
Опис

{{RULE_1_VALUE_SOURCE_1}} ... {{RULE_8_VALUE_SOURCE_1}}

Значення від джерела даних в умові (RULE) зверху

{{RULE_1_VALUE_SOURCE_2}} ... {{RULE_8_VALUE_SOURCE_2}}

Значення від джерела даних в умові (RULE) знизу

{{CONSTANT_1}} ... {{CONSTANT_4}}

Значення константи

Порада

Зверніть увагу, що сповіщення також можна відправляти з модуля CONDITION MANAGER STRATEGY

6. Backtesting Line

Візуальна система бек-тестування CONDITION MANAGER дозволяє вам тестувати стратегії на історичних даних. Це додаткова система тестування, яка не має відношення до системи бек-тестування стратегій на історичних даних платформи TradingView, а доповнює її.

На графіку це виглядає як лінія з сірих квадратиків на кожному барі, а коли ваша стратегія показує, що умова виконується, квадратики стають синіми. Це допомагає вам зрозуміти, коли стратегія працює, і швидко вносити зміни, якщо потрібно.

Ці сині квадратики – ваші орієнтири на шляху до прибуткової стратегії. Вони допомагають вам визначити, в яких точках часу ваш підхід був ефективним, та навпаки, коли потрібно зупинитися та переосмислити тактику.

Для зручності цю лінію бек-тестування можна відображати зверху, знизу та відключити.

7. Вихідні дані

Індикатор на виході має від 1 до 7 значень. Перший вихід - це інформація про те, чи виконуються умови, а інші 6 - це значення констант (виходи активуються в залежності від того, чи ввімкнена константа: CONSTANT_1, CONSTANT_2, CONSTANT_3, CONSTANT_4, CONSTANT_5, CONSTANT_6.

Last updated